Zaburzenia erekcji – charakterystyka problemu

Zaburzenie erekcji to problem, który dotyka dzisiaj wielu mężczyzn. Statystyki pokazują, że z tym niezwykle krępującym problemem zmaga się niemal co czwarty dorosły mężczyzna. Co zatem wywołuje ten problem, jak z nim walczyć, zapobiegać mu i cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym?

Zaburzenia erekcji wiążą się z niemożnością osiągnięcia zdolności do współżycia w trakcie lub chwilę po próbie podjęcia aktu seksualnego. Aby wskazać jak duży jest to problem wystarczy zaobserwować ogromne znaczenie jakie przypisuje się dziś sprawności seksualnej. Niepowodzenia w tej kwestii są źródłem wielu frustracji, rozczarowań, kompleksów, a w wielu przypadkach znacznie obniżają samoocenę mężczyzny. Taki stan rzeczy nie może dziwić, bowiem w społeczeństwie, w którym o seksie się mówi bez skrępowania wszędzie, a filmy pornograficzne są powszechnie oglądane, trudno jest nabrać odpowiedniego dystansu do tych spraw. Mężczyzna, który nie jest w pełni sprawny seksualnie czuje się gorszy, mało męski i wpada najczęściej w poważną depresję. Przede wszystkim trzeba wziąć tu pod uwagę czynniki psychologiczne. Mężczyzna, od którego wymaga się aby był „zawsze gotowym, sprawnym kochankiem”, jest narażony na spory stres wynikający z wygórowanych wymagań. Rodzi to spore napięcie psychiczne, które uniemożliwia osiągnięcie pełnego zwodu i cieszenie się z podejmowanej aktywności seksualnej. Takiemu stanowi rzeczy nie sprzyja również powszechny dziś pośpiech dnia codziennego związany z dążeniem do jak największych zarobków. Nie może nas zatem dziwić, że życie seksualne musi iść w odstawkę z powodu dążenia do sukcesów zawodowych. Stres, wypity dla odprężenia alkohol, zmęczenie – wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na męską erekcje.

Problemy z osiągnięciem erekcji mogą mieć jednak poważniejsze przyczyny. Możemy mieć do czynienia ze zmianami naczyniowymi, przyczynami neurologicznymi, zmianami w neuroprzekaźnikach mózgowych, a także chorobami prącia. Sprawność seksualna mężczyzn obniża się także z wiekiem, z powodu zmniejszania się męskiego hormonu zwanego testosteronem. Negatywnie na możliwość osiągnięcia erekcji wpływa także osłabienie mięśni krocza.

4 odpowiedzi na „Zaburzenia erekcji – charakterystyka problemu

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Zaburzenia erekcji

  Zaburzenia erekcji w dużym stopniu utrudniają, albo nawet uniemożliwiają podjęcie satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Rodzą nie tylko u mężczyzn, ale także u ich partnerek sporo frustracji, niezadowolenia i wprowadzają w stan ogólnego niezadowolenia z życia. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczne sposoby walki z tym zaburzeniem, dlatego mężczyźni zmagający się z tym problemem nie powinni załamywać rąk . Odpowiednie zastosowane do określonego przypadku metody mogą znacznie poprawić życie seksualne przywracając mężczyźnie jego dawną, utraconą sprawność.

  Zanim będzie można przejść do właściwego leczenia, należy najpierw ograniczyć wszelkie ewentualne czynniki je utrudniające. W przeciwnym razie leczenie nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów, a w najlepszym razie znacznie się wydłuży. Często zdarza się tak, że już sama zmiana codziennych nawyków znacznie poprawia sytuację pacjenta. Zaleca się zazwyczaj odstawienie alkoholu, papierosów, narkotyków, zmniejszenie masy ciała, podjęcie aktywności ruchowej, dbanie o zdrowy sen, a także ograniczanie sytuacji stresogennych. Wdrożenie tych zaleceń nie raz potrafi zdziałać naprawdę cuda. Jeżeli zmiana nawyków nie przyniesie jednak oczekiwanych rezultatów, należy wtedy dążyć do wykrycia i wyeliminowania choroby, która jest winowajcą zaburzeń erekcji. Może byto na przykład cukrzyca, miażdżyca lub powszechne dziś w naszym społeczeństwie nadciśnienie tętnicze. Wina może leżeć również po stronie zaburzeń neurologicznych, hormonalnych lub wynikać z choroby samego prącia.

  Jeżeli powyższe sposoby nie okażą się wystarczające, jedynym rozwiązaniem jaki nam pozostaje jest zastosowanie leków stosowanych w celu wyeliminowania owych zaburzeń. Najczęściej stosuje się inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które umożliwiają swobodny przepływ krwi do ciał jamistych prącia. Inny często stosowanymi lekami są agoniści receptorów dopaminergicznych. Czasami stosuje się również iniekcje leków do ciał jamistych, aparaty próżniowe, a także odpowiednie protezy. Jeżeli wszystkie z poniżej wymienionych sposób walki z zaburzeniami erekcji zawiodą zostaje nam jeszcze poddanie się operacji naczyniowej.