Szczegóły zaburzenia erekcji

Zanim przyjrzymy się szczegółowo problemowy zaburzeń erekcji na początku warto wyjaśnić czym właściwie erekcja jest. Erekcja nazywana inaczej zwodem, polega na usztywnieniu, a także powiększeniu rozmiarów penisa, co następuje w konsekwencji przyśpieszenia tempa przepływu krwi do umieszczonych wewnątrz członka ciał jamistych. Stymulacja członka umożliwia uaktywnienie się ośrodka erekcji mieszczącego się z rdzeniu kręgowym. Niestety różnorodne czynniki zakłócają ten naturalny proces, przez co nie wszyscy mężczyźni mogą się cieszyć satysfakcjonującym ich i swoje partnerki współżyciem seksualnym.

O zaburzeniu erekcji mówimy w dwóch nieznacznie różniących się przypadkach. Pierwszy z nim – bardziej skrajny objawia się tym, że penis nie jest w stanie w ogóle wejść w stan erekcji. W drugim przypadku mówimy o trudnościach z utrzymaniem zwodu na tyle długo, aby możliwe było na tyle długie odbywanie stosunku, aby mogło zadowolić obie strony. Jeżeli problemy te mają charakter sporadyczny, nie możemy jeszcze mówić o zaburzeniu. Przesłanki do takiej klasyfikacji pojawiają się dopiero w momencie, gdy aż 25% spośród podjętych aktów seksualnych kończy się fiaskiem.

Przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć dwojaki charakter: bądź to psychologiczny, bądź też fizyczny. W pierwszym przypadku powodem występowania zaburzeń mogą być takie choroby jak cukrzyca, choroba miażdżycowa czy nadciśnienie. W pojedynczych przypadkach wina może leżeć również po stronie schorzeń neurologicznych, hormonalnych oraz chorób gruczołów krokowych.

Powody psychologiczne również są bardzo częstą przyczyną zaburzeń erekcji. Zaliczamy do nich długotrwały stres, napięcie emocjonalne, depresje, nerwice. Do nasilenia tych problemów może się w dużym stopniu przyczynić zażywanie środków narkotycznych, alkoholu i nadużywanie wszelkich używek. Na skutek złego stylu życia wprowadzamy nasz organizm w stan ciągłego napięcia, przez co osiągnięcie pełnego zwodu może przychodzić z dużymi trudnościami. Warto zatem zadbać o swoją kondycję psycho-fizyczną, a jeżeli i to nie pomoże zwalczyć naszych problemów, warto wtedy zasięgnąć pomocy lekarza w celu wykrycia prawdziwych przyczyn.

3 odpowiedzi na „Szczegóły zaburzenia erekcji

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Zaburzenia erekcji

  Zaburzenia erekcji w dużym stopniu utrudniają, albo nawet uniemożliwiają podjęcie satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Rodzą nie tylko u mężczyzn, ale także u ich partnerek sporo frustracji, niezadowolenia i wprowadzają w stan ogólnego niezadowolenia z życia. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczne sposoby walki z tym zaburzeniem, dlatego mężczyźni zmagający się z tym problemem nie powinni załamywać rąk . Odpowiednie zastosowane do określonego przypadku metody mogą znacznie poprawić życie seksualne przywracając mężczyźnie jego dawną, utraconą sprawność.

  Zanim będzie można przejść do właściwego leczenia, należy najpierw ograniczyć wszelkie ewentualne czynniki je utrudniające. W przeciwnym razie leczenie nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów, a w najlepszym razie znacznie się wydłuży. Często zdarza się tak, że już sama zmiana codziennych nawyków znacznie poprawia sytuację pacjenta. Zaleca się zazwyczaj odstawienie alkoholu, papierosów, narkotyków, zmniejszenie masy ciała, podjęcie aktywności ruchowej, dbanie o zdrowy sen, a także ograniczanie sytuacji stresogennych. Wdrożenie tych zaleceń nie raz potrafi zdziałać naprawdę cuda. Jeżeli zmiana nawyków nie przyniesie jednak oczekiwanych rezultatów, należy wtedy dążyć do wykrycia i wyeliminowania choroby, która jest winowajcą zaburzeń erekcji. Może byto na przykład cukrzyca, miażdżyca lub powszechne dziś w naszym społeczeństwie nadciśnienie tętnicze. Wina może leżeć również po stronie zaburzeń neurologicznych, hormonalnych lub wynikać z choroby samego prącia.

  Jeżeli powyższe sposoby nie okażą się wystarczające, jedynym rozwiązaniem jaki nam pozostaje jest zastosowanie leków stosowanych w celu wyeliminowania owych zaburzeń. Najczęściej stosuje się inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które umożliwiają swobodny przepływ krwi do ciał jamistych prącia. Inny często stosowanymi lekami są agoniści receptorów dopaminergicznych. Czasami stosuje się również iniekcje leków do ciał jamistych, aparaty próżniowe, a także odpowiednie protezy. Jeżeli wszystkie z poniżej wymienionych sposób walki z zaburzeniami erekcji zawiodą zostaje nam jeszcze poddanie się operacji naczyniowej.