Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji są poważnym problemem wielu współczesnych mężczyzn. Nieraz doprowadzają ich i partnerki do poczucia bezradności, co często kończy się depresją. Od mężczyzn wymaga się dzisiaj, aby zawsze potrafili skutecznie zaspokoić wszelkie potrzeby swoich kobiet, również te seksualne. Jeżeli pojawiają się problemy na tej linii mężczyzna jest uważany za niepełnowartościowego, co prowadzi do licznych kłótni między kochankami. Trzeba jednak podkreślić, że właśnie ten brak porozumienia i wzajemnej akceptacji partnerów znacznie utrudnia prawidłową erekcję mężczyzny. Aby była ona możliwa niezbędne jest zachowanie w czasie stosunku psychicznego odprężenia, jego brak bardzo utrudnia satysfakcjonujące podejmowanie współżycia seksualnego. Trzeba zatem podkreślić, że istotne przyczyny zaburzeń erekcji mają charakter psychologiczny i społeczny. W pierwszym wymiarze dotyczą one niezdolności mężczyzny do utrzymania ciała i umysłu w stanie odprężenia, w drugim wiążą się z społecznym naciskiem na gotowości mężczyzny do sprawności seksualnej niemal na każde zawołanie.

Kiedy na tym polu mężczyzna doświadcza niepowodzeń często doświadcza poczucia wstydu, niezrozumienia i jest poddawany aktom ostracyzmu społecznego – czy to ze strony swojej partnerki czy też innych osób wtajemniczonych. Media elektroniczne przekazują nam obraz mężczyzny idealnego – zarówno czułego przyjaciela, jak i wspaniałego kochanka. Kiedy kobieta spotyka się ze smutną rzeczywistością pierwsze co przychodzi jej na myśl to nie chęć współczucia i wsparcia swojego partnera w celu rozwiązania problemów, lecz myśli o porzuceniu go i znalezienia sobie kogoś innego. Trzeba jednak przyznać, że mężczyźni często również sami przyczyniają się do pojawienia się zaburzeń erekcji na tle psychologicznym. Przede wszystkim nie dbają o własne zdrowie psychiczne. Zbyt dużo czasu poświęcają pracy, nie potrafią aktywnie wypoczywać, nieprawidłowo się odżywiają, na skutek czego żyją w ciągłym zmęczeniu i napięciu. Taka sytuacja bardzo mocno odbija się również na ich zdolności do udanego życia seksualnego, co rodzi kolejne frustracje. Z tych też powodów zaburzenia erekcji dotykają coraz większej liczby współczesnych mężczyzn.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Zaburzenia erekcji

  Zaburzenia erekcji w dużym stopniu utrudniają, albo nawet uniemożliwiają podjęcie satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Rodzą nie tylko u mężczyzn, ale także u ich partnerek sporo frustracji, niezadowolenia i wprowadzają w stan ogólnego niezadowolenia z życia. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczne sposoby walki z tym zaburzeniem, dlatego mężczyźni zmagający się z tym problemem nie powinni załamywać rąk . Odpowiednie zastosowane do określonego przypadku metody mogą znacznie poprawić życie seksualne przywracając mężczyźnie jego dawną, utraconą sprawność.

  Zanim będzie można przejść do właściwego leczenia, należy najpierw ograniczyć wszelkie ewentualne czynniki je utrudniające. W przeciwnym razie leczenie nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów, a w najlepszym razie znacznie się wydłuży. Często zdarza się tak, że już sama zmiana codziennych nawyków znacznie poprawia sytuację pacjenta. Zaleca się zazwyczaj odstawienie alkoholu, papierosów, narkotyków, zmniejszenie masy ciała, podjęcie aktywności ruchowej, dbanie o zdrowy sen, a także ograniczanie sytuacji stresogennych. Wdrożenie tych zaleceń nie raz potrafi zdziałać naprawdę cuda. Jeżeli zmiana nawyków nie przyniesie jednak oczekiwanych rezultatów, należy wtedy dążyć do wykrycia i wyeliminowania choroby, która jest winowajcą zaburzeń erekcji. Może byto na przykład cukrzyca, miażdżyca lub powszechne dziś w naszym społeczeństwie nadciśnienie tętnicze. Wina może leżeć również po stronie zaburzeń neurologicznych, hormonalnych lub wynikać z choroby samego prącia.

  Jeżeli powyższe sposoby nie okażą się wystarczające, jedynym rozwiązaniem jaki nam pozostaje jest zastosowanie leków stosowanych w celu wyeliminowania owych zaburzeń. Najczęściej stosuje się inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które umożliwiają swobodny przepływ krwi do ciał jamistych prącia. Inny często stosowanymi lekami są agoniści receptorów dopaminergicznych. Czasami stosuje się również iniekcje leków do ciał jamistych, aparaty próżniowe, a także odpowiednie protezy. Jeżeli wszystkie z poniżej wymienionych sposób walki z zaburzeniami erekcji zawiodą zostaje nam jeszcze poddanie się operacji naczyniowej.