Osoby prowadzące siedzący tryb życia mają coraz więcej problemów ze zdrowiem

Coraz więcej osób, zwłaszcza w młodym wieku, prowadzi siedzący tryb życia, który prędzej czy później okazuje się rujnujący dla naszego zdrowia i kondycji naszego organizmu. Mała dawka ruchu oraz pozycja siedząca przez większość dnia wymuszona jest najczęściej codzienną pracą, zwłaszcza jeśli pracujemy za biurkiem i przed komputerem. Jeśli należymy do tego typu osób musimy pamiętać, by dbać o nasze zdrowie już na samym początku naszej zawodowej kariery. Mowa tu zwłaszcza o ćwiczeniach na kręgosłup, bo to właśnie on najczęściej nas zawodzi z racji braku ruchu i siedzącego trybu życia, który prowadzimy. Od czego zacząć? Na pewno dobrym sposobem będą krótkie, nie wymagające od nas wolnego czasu czy wielkiego zaangażowania ćwiczenia korekcyjne, których na pewno uczono nas w szkole, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi z niezmęczonymi kręgosłupami. Dobrą opcją jest także rehabilitacja, której minusem jest jednak fakt, iż wymaga ona dużej ilości wolnego czasu i samozaparcia, czego często dorosłym osobom z codziennymi obowiązkami brakuje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Zaburzenia erekcji

  Zaburzenia erekcji w dużym stopniu utrudniają, albo nawet uniemożliwiają podjęcie satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Rodzą nie tylko u mężczyzn, ale także u ich partnerek sporo frustracji, niezadowolenia i wprowadzają w stan ogólnego niezadowolenia z życia. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczne sposoby walki z tym zaburzeniem, dlatego mężczyźni zmagający się z tym problemem nie powinni załamywać rąk . Odpowiednie zastosowane do określonego przypadku metody mogą znacznie poprawić życie seksualne przywracając mężczyźnie jego dawną, utraconą sprawność.

  Zanim będzie można przejść do właściwego leczenia, należy najpierw ograniczyć wszelkie ewentualne czynniki je utrudniające. W przeciwnym razie leczenie nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów, a w najlepszym razie znacznie się wydłuży. Często zdarza się tak, że już sama zmiana codziennych nawyków znacznie poprawia sytuację pacjenta. Zaleca się zazwyczaj odstawienie alkoholu, papierosów, narkotyków, zmniejszenie masy ciała, podjęcie aktywności ruchowej, dbanie o zdrowy sen, a także ograniczanie sytuacji stresogennych. Wdrożenie tych zaleceń nie raz potrafi zdziałać naprawdę cuda. Jeżeli zmiana nawyków nie przyniesie jednak oczekiwanych rezultatów, należy wtedy dążyć do wykrycia i wyeliminowania choroby, która jest winowajcą zaburzeń erekcji. Może byto na przykład cukrzyca, miażdżyca lub powszechne dziś w naszym społeczeństwie nadciśnienie tętnicze. Wina może leżeć również po stronie zaburzeń neurologicznych, hormonalnych lub wynikać z choroby samego prącia.

  Jeżeli powyższe sposoby nie okażą się wystarczające, jedynym rozwiązaniem jaki nam pozostaje jest zastosowanie leków stosowanych w celu wyeliminowania owych zaburzeń. Najczęściej stosuje się inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które umożliwiają swobodny przepływ krwi do ciał jamistych prącia. Inny często stosowanymi lekami są agoniści receptorów dopaminergicznych. Czasami stosuje się również iniekcje leków do ciał jamistych, aparaty próżniowe, a także odpowiednie protezy. Jeżeli wszystkie z poniżej wymienionych sposób walki z zaburzeniami erekcji zawiodą zostaje nam jeszcze poddanie się operacji naczyniowej.